Biologické hodiny spánek a melatonin

Pracoviště kde spánek se negeneruje často
Je Melatonin dobré vzít jako pomoc s mým spánkem?

Takže přesně, co je melatonin ?

Melatonin je hormon. Není bylina, vitamin nebo minerální látka. Hormony jsou přirozeně produkovány v lidském těle, jak je budete potřebovat. To znamená, že je velmi nepravděpodobné, že někdo má melatonin nedostatek. Zatímco melatonin mohl být považován přirozené, ve většině případů to nepochází ze země. Existují výjimky - jídla, která obsahují melatonin v nich - ale to je jiný typ než to, co melatonin je produkován v mozku.

Vaše hladina melatoninu může být testována s krevní testy, moči nebo slin test. Pokud se obáváte, že vám může být ve skutečnosti nedostatkem melatoninu, zeptejte se svého lékaře ohledně testování. Melatonin je produkován epifýzou a vysílá signál k regulaci spánku - probudí cyklus spánku centru mozku. Zajímavé je, že je melatonin také produkován v sítnici, kůži a gastrointestinálního traktu, ale to není to, co melatoninu ovlivňuje vaše biologické hodiny spánku.

To je opravdu důležitá věc, kterou by měli pochopit, o melatoninu: Melatonin je regulátor spánku a tělových hodin regulátor, ne spánkový iniciátor. Melatonin pracuje s vašimi biologické hodiny tím, že řekne vašemu mozku, když je čas spát. Melatonin nezvýší váš spánek nebo potřeba spánku.

Melatonin je nazýván "Vampire hormonů", protože to je především ve tmě a potlačený světlem. Hladiny melatoninu vašeho zvýšení uprostřed noci a postupně klesat, v noci se změní na ráno, takže vystavení světlu před spaním mohou tlačit vaše biologické hodiny ve špatném směru, takže melatoninu neúčinné.

Melatonin léčí poruchy cirkadiánní rytmus (kde budete spát správné množství minut, ale vaše tělo hodiny v nesprávný čas), práce na směny Poruchy spánku a ranní probuzení - všechny věci, které se zabývají načasování vaši potřebu spánku. Melatonin není považován za efektivní léčbu nespavosti.

Melatonin ve formě tablet nefunguje jako vaše tělo přirozeně vyrábí melatonin, ale účinky mozek v nárazech a rychle opouští systém, místo toho pomalu stavět-up a pomalý wash-out, že vaše tělo je přirozeně produkovaný melatonin zkušenosti.

Správné dávkování melatoninu může být problém. Podle výzkumu provedeného na MIT, správné dávkování melatoninu pro to, aby byly účinné, je 0,3-1.0 mg. Mnoho komerčně dostupných forem melatoninu jsou ve třech až 10 násobku částky vaše tělo bude potřebovat. Ve skutečnosti, tam je nějaký důkaz, že vyšší dávky mohou být méně účinné. V Evropě, má melatonin při velmi vysokých dávkách byly použity jako antikoncepční prostředek.

Melatonin může mít nežádoucí účinky. Melatonin (dva až tři miligramy nebo vyšší), má vedlejší účinky:

Bolesti hlavy
Nevolnost
Next-denní vrávoravost
Hormonální výkyvy
Živé sny a noční můry

Melatonin také mohou mít problémy s bezpečností. Zatímco melatonin je k dispozici přes-the-counter, v USA a Kanadě, melatonin je k dispozici pouze na lékařský předpis - nebo vůbec ne, v některých zemích. V USA je melatonin prodává jako potravinový doplněk, nikoliv lék, takže až do nedávné doby, melatonin nebyl předmětem stejných čistoty pravidla a normy, jak léky na předpis. V červnu 2010, nová FDA pravidla vstoupila v platnost, které vyžadují všechny doplňky stravy pro dosažení souladu s "správné výrobní praxe", mezi které patří dodržování norem při výrobě a označování.

Takže co to všechno znamená, pokud si chcete vyzkoušet melatonin jako doplněk? Melatonin se ukázalo být v bezpečí u zdravých lidí při použití po dobu až tří měsíců na správné dávkování.

Když se užívá několik hodin před spánkem může posunout Melatonin biologické hodiny dříve, takže lepší prostředí pro usínání a probouzení na čas.
Když se užívá ve správné dávce (0,3 - 1 mg), to může být efektivní pro pracovníkům na směny a lidé s cirkadiánní poruchy.
Nicméně, většina Melatonin prodával přes pult je zabalen v dávkách od jeden miligram na 10 miligramů, u většiny dávek obsahujících zdvojnásobit či ztrojnásobit částku, která je potřeba být efektivní pro obyvatelstvo, které budou mít prospěch z jeho používání.

Další možná použití pro Melatonin:
Jako anti-oxidant působí Melatonin na volné radikály. To může snížit škody způsobené Parkinsonovou nemocí, a mohou mít anti-stárnutí.
U starších pacientů, se ukázalo, že někteří slibují v řízení typu nespavosti tzv. ranní probuzení, ale tato oblast potřebuje více studia a nebere v úvahu, léky, které mohou interagovat s melatonin.

Opatrnosti je třeba při použití Melatoninu: 
Měl by být používán pod vedením lékaře a odborné spánkové laboratoře.
To by měly být použity na správné dávkování.
Je třeba vzít asi 90 minut před světly ven. (ten překladač...rozumíte?) před zhasnutím světla!
Měl by být použit pro krátkou dobu (méně než tři měsíce).
To by mělo nikdy být použit v kombinaci s jinými léky navozující spánek.
To by nikdy neměl být používán s alkoholem.
To by nikdy neměl být používán u dětí mladších než 18 let.
Tam jsou možné interakce efekty, které by mohly změnit účinnost vaší aktuální léčebného režimu.

K dispozici jsou nové a vzrušující experimenty s náplastí na dodávku melatonin pro použití do směny zaměstnance, a jiní, kteří mají pracovní prostředí, které dal své pravidelné cirkadiánní hodiny na zkoušku. Tart třešně obsahují přírodní melatoninu , a tam je výzkum ukazují, že pití koláč třešňový džus může pomoci s nespavostí. Tam jsou vitaminy a minerální látky - vitamin D, B vitaminy, kyselina listová a vápník - to bylo prokázáno, že pomáhají jak s energií a relaxace.

Na konci dne (žádná slovní hříčka určena), vaše první linii obrany na problémy se spánkem, je dobré zdraví a dobrá spánková hygiena. Ať je to zvyk připravit vaše tělo a vaše mysl na konci každého dne se dostat zbytek, který potřebujete. Zkuste to dřív, než si začít hledat něco jiného. A když budeš dělat vypadat, buďte opatrní.

Obecná rozprava k melatoninu:
Jeho hladiny jsou silně závislé na střídání světla a tmy.

Melatonin se také podílí na regulaci celoročního rytmu, tj. střídání období léta a zimy. Ačkoliv je tato funkce u člověka, na rozdíl od jiných živočichů, výrazně potlačena, snížená produkce melatoninu regulovaná rovněž délkou světelného dne se podílí na odbrzdění produkce pohlavních hormonů v jarním období.

Většina funkcí melatoninu je zprostředkována přes melatoninové receptory, ostatní působení se vysvětluje jeho mimořádnou antioxidační aktivitou. Tímto způsobem patrně chrání jádro a mitochondriální DNA. Snížená hladina melatoninu u pracovníků na nočních směnách je považována za faktor pravděpodobně zodpovědný za zvýšený výskyt rakoviny .

Hlavní místo jeho tvorby je u člověka v šišince, odkud je uvolňován do krevního oběhu. Objevuje se také v oblasti sítnice nebo zažívacího traktu. Je tvořen z aminokyseliny tryptofanu a jeho produkce je řízena tzv. cirkadiánními hodinami v oblasti hypothalamu. Světelné záření (především pak o vlnové délce 484 nm – což odpovídá světlemodré barvě) jeho tvorbu snižuje , tma naopak jeho produkci podporuje.

Melatonin je jedním z nejdůležitějších spánkových regulátorů. Schopnost jeho tvorby se ale s narůstajícím věkem postupně snižuje. To může být považováno za jeden z důvodů zvýšeného výskytu nespavosti ve vyšším věku a u osob se sníženou hladinou melatoninu v krvi. Úprava jeho hladin pak na podkladě klinických studií vede u těchto osob k optimalizaci spánkového schématu a k jeho zvýšené kvalitě.

Zdroj: www.huffingtonpost.com/
K překladu použit Translator Google.

Oblíbené příspěvky

MENU:

Životospráva a dlouhý život Psychiatrie a psychologie Civilizační nemoci Ostatní Prevence Spánek a jeho poruchy Humor v medicíně Novinky a zajímavosti Psychosomatická medicina Stáří Medicina Diferenciální diagnostika moderní medicina Léčivé rostliny Patologie Pozitivní myšlení Racionální výživa Úvod Cestování Demence Infekční nemoci Jízda na kole Nemocný vypráví Osobnostní patologie Sociální sítě Vtipné a pozitivní Ze života lékařů Alzheimerova choroba Bolest Dětské lékařství Fotografie Historie Interna a kardiologie MIKROBIOLOGIE Metabolický syndrom Oční (ophthalmologie) Velocipedy Ateroskleróza Bylinky Gastroenterologie MUDr. Jan Hnízdil Nemoci prostaty Prostata Zdraví strach Americké zdravotnictví Bylinky a spánek Cestovní medicina Dehydratace Deprese Deprivanti a deprivantství Frustrace Hypertensní choroba Imunita Laboratorní diagnostika Ledviny Lymeská Borelióza Meteorosenzitivita Neuroanatomie a neurofysiologie bolesti Neurologie ORL Osobnost lékaře Prof. Koukolík Přetížení organizmu Rakovina prostaty (caP) Stomatologie Urologie Virosa Zdravotní pojištění emoce úzkost Afty Alternativní medicina Anatomie Anglie Chřipka Diabetes mellitus Dna Dětská obezita Febrilní křeče Glaukom Hepatologie Hyperpyrexie Ischemická choroba Kráťa Mikroorganismy Mozek Mozek a drogy Nefrologie Psychoaktivní látky Sanitka Steatóza jater United Kingdom Ze života sestřiček Zácpa Obstipatio Závislost stres Afektivní neurověda Alergie Biochemie Bioklimatologie Blogger Blogy Bolesti nohou Bršlice kozí noha Aegopodium podagraria L. Chirurgie Cholera Cholesterol Citový mozek Dengue Divizna velkokvětá EKG Elizabeth Blackwell Emergency Epidemiologie Erythema migrans Etnika Facebook Freud Fysiologie Fytoterapie G+ GDX Access Gaudeamus igitur Google Hemagel Horečka Hyperkinetická porucha Hyperplasie prostaty Hypertenze Infekční koutky Instinkty Kašel Klysma neboli klystýr Kuchyně Lymeská Borrelióza Léky nové generace M.Parkinsoni MUDr. Plzák Marek Slabý Max Kašparů Meduňka Mikrobiom Munchhausenův syndrom Nemoc z líbání Nemoci dospívání Nemoci štítné žlázy Nobelovy ceny Objevy Oldřich Vinař Ostropestřec mariánský Očkování Paliativní medicina Placebo efekt Porodnictví a gynekologie Porucha metabolismu Počítače a diagnostika Preexisting condition Premenstruační syndrom Prof. MUDr. Pavel Pafko Prof. Pafko Propedeutika Psychopatie Ptáci Radkin Honzák Rychlá pomoc Sanitka Mercedes veteran Serenoa repens Speciální pedagogika Sport Sportovní lékařství Svědomí TOPLekar.cz Tonometry Toxiny Transplantace Třezalka USA Vilcacora Vlídné slovo Zahrady Zima cervicocraniální syndrom prof. Matějček psychoanalýza pudy Školní lékař Školní zdravotní služba Štěstí Židovské

Vybraný příspěvek

Jakmile člověk přijde do ticha, tak se svědomí začíná probouzet. Ono v člověku je. My nemůžeme říct, že by ho někdo neměl, ale my ho musíme stále uspávat, aby nám dalo pokoj, aby nás to svědomí netížilo.

Cestujeme Lidé jsou neustále zahaleni hlukem. Stále musí být nějaký zvuk. Přijdu domů, pustím televizi – zvuk. Jdu mezi lidi, tam se ml...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...