Únava z počasí vliv na organismus analýza a doporučení

Racionální strava
Jak souvisí počasí a naše únava, pobolívání hlavy
Tělesná aktivita - denně věnujme alespoň 20 minut cvičení
s našimi zdravotními potížemi, co se špatně vysvětlují jinak nebo není to diagnostické řešení?

Jak si vysvětlíme únavu, která souvisí s naším životním stylem: s nedostatkem odpočinku, s nevhodným stravováním, s nedostatkem pohybu?
Pokud pociťujeme bolesti hlavy, nevolnost, malátnost, sníženou chuť k jídlu, nervozitu, musíme si uvědomit, že náš organizmus je náchylnější k prochlazení a obecně k nemocem. Proto musíme organizmus posílit. Jak to udělat ?
V první řadě se snažme upravit stravovací zvyklosti:
- nepřejídejme se, snažme se konzumovat namísto těžké, málo výživné a mastné stravy racionální a vyváženou stravu,
- opusťme těžké večeře a alespoň čtyři hodiny před spaním nejezme žádné těžké jídlo,
- zanechme mlsání mezi hlavními jídly,
- konzumujme dostatek tekutin (denně asi 2 l),
- hlídejme si nadváhu.
Kromě změny stravovacích návyků je důležitý i odpočinek:
zkusme ulehnout vždy v pravidelnou dobu,
nepospíchejme ráno se vstáváním, nechme tělu dostatek času na rozběhnutí,
nejenom ve dne, ale i v noci bychom měli být v dobře vyvětrané místnosti.
Neméně důležitá je i tělesná aktivita:
denně věnujme alespoň 20 minut cvičení,
ranní sprcha zakončená studenou, nebo alespoň vlažnou vodou nám rozproudí krev,
pohybujme se co nejvíce pěšky, pokud máme sedavé zaměstnání, občas se projděme.
Zkusme omezit zlozvyky jako je kouření, požívání většího množství alkoholických nápojů, kávy, ponocování při televizi.
 Kromě toho se snažme obohatit stravu zvýšeným přívodem doplňků racionální výživy. Velice vhodný je Coenzym Q10, doporučuje se užívat 10-30 mg denně spolu s antioxidanty. Denní dávka vitaminu C může být 1000 mg. Pro starší lidi a pro podnikatele bych doporučil ženšeň, a B komplex. Také lecitin má uspokojující vlastnosti, zlepšuje prokrvení a trávení, obnovuje energii a u citlivých osob zmírňuje vlivy počasí na organizmus. Při prevenci únavy je vynikající i mateří kašička. Posiluje imunitní systém, zvyšuje odolnost proti stresu a zlepšuje celkový metabolizmus.
GERIAVIT
Magnesium (Magnosolv)
High Strength Omega 3 Fish Oils ( Helps maintain a healthy heart and circulation )
a další možnosti:

Více také v článku o Meteorosenzitivitě zde.

Tagy: #Racionální výživa Psychosomatická medicina Únava z počasí  Meteorosensitivita Spánek a jeho poruchy


Oblíbené příspěvky

MENU:

Životospráva a dlouhý život Psychiatrie a psychologie Civilizační nemoci Ostatní Prevence Spánek a jeho poruchy Humor v medicíně Novinky a zajímavosti Psychosomatická medicina Stáří Medicina Diferenciální diagnostika moderní medicina Léčivé rostliny Patologie Pozitivní myšlení Racionální výživa Úvod Cestování Demence Infekční nemoci Jízda na kole Nemocný vypráví Osobnostní patologie Sociální sítě Vtipné a pozitivní Ze života lékařů Alzheimerova choroba Bolest Dětské lékařství Fotografie Historie Interna a kardiologie MIKROBIOLOGIE Metabolický syndrom Oční (ophthalmologie) Velocipedy Ateroskleróza Bylinky Gastroenterologie MUDr. Jan Hnízdil Nemoci prostaty Prostata Zdraví strach Americké zdravotnictví Bylinky a spánek Cestovní medicina Dehydratace Deprese Deprivanti a deprivantství Frustrace Hypertensní choroba Imunita Laboratorní diagnostika Ledviny Lymeská Borelióza Meteorosenzitivita Neuroanatomie a neurofysiologie bolesti Neurologie ORL Osobnost lékaře Prof. Koukolík Přetížení organizmu Rakovina prostaty (caP) Stomatologie Urologie Virosa Zdravotní pojištění emoce úzkost Afty Alternativní medicina Anatomie Anglie Chřipka Diabetes mellitus Dna Dětská obezita Febrilní křeče Glaukom Hepatologie Hyperpyrexie Ischemická choroba Kráťa Mikroorganismy Mozek Mozek a drogy Nefrologie Psychoaktivní látky Sanitka Steatóza jater United Kingdom Ze života sestřiček Zácpa Obstipatio Závislost stres Afektivní neurověda Alergie Biochemie Bioklimatologie Blogger Blogy Bolesti nohou Bršlice kozí noha Aegopodium podagraria L. Chirurgie Cholera Cholesterol Citový mozek Dengue Divizna velkokvětá EKG Elizabeth Blackwell Emergency Epidemiologie Erythema migrans Etnika Facebook Freud Fysiologie Fytoterapie G+ GDX Access Gaudeamus igitur Google Hemagel Horečka Hyperkinetická porucha Hyperplasie prostaty Hypertenze Infekční koutky Instinkty Kašel Klysma neboli klystýr Kuchyně Lymeská Borrelióza Léky nové generace M.Parkinsoni MUDr. Plzák Marek Slabý Max Kašparů Meduňka Mikrobiom Munchhausenův syndrom Nemoc z líbání Nemoci dospívání Nemoci štítné žlázy Nobelovy ceny Objevy Oldřich Vinař Ostropestřec mariánský Očkování Paliativní medicina Placebo efekt Porodnictví a gynekologie Porucha metabolismu Počítače a diagnostika Preexisting condition Premenstruační syndrom Prof. MUDr. Pavel Pafko Prof. Pafko Propedeutika Psychopatie Ptáci Radkin Honzák Rychlá pomoc Sanitka Mercedes veteran Serenoa repens Speciální pedagogika Sport Sportovní lékařství Svědomí TOPLekar.cz Tonometry Toxiny Transplantace Třezalka USA Vilcacora Vlídné slovo Zahrady Zima cervicocraniální syndrom prof. Matějček psychoanalýza pudy Školní lékař Školní zdravotní služba Štěstí Židovské

Vybraný příspěvek

Jakmile člověk přijde do ticha, tak se svědomí začíná probouzet. Ono v člověku je. My nemůžeme říct, že by ho někdo neměl, ale my ho musíme stále uspávat, aby nám dalo pokoj, aby nás to svědomí netížilo.

Cestujeme Lidé jsou neustále zahaleni hlukem. Stále musí být nějaký zvuk. Přijdu domů, pustím televizi – zvuk. Jdu mezi lidi, tam se ml...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...