Únava z počasí vliv na organismus analýza a doporučení

Racionální strava
Jak souvisí počasí a naše únava, pobolívání hlavy
Tělesná aktivita - denně věnujme alespoň 20 minut cvičení
s našimi zdravotními potížemi, co se špatně vysvětlují jinak nebo není to diagnostické řešení?

Jak si vysvětlíme únavu, která souvisí s naším životním stylem: s nedostatkem odpočinku, s nevhodným stravováním, s nedostatkem pohybu?
Pokud pociťujeme bolesti hlavy, nevolnost, malátnost, sníženou chuť k jídlu, nervozitu, musíme si uvědomit, že náš organizmus je náchylnější k prochlazení a obecně k nemocem. Proto musíme organizmus posílit. Jak to udělat ?
V první řadě se snažme upravit stravovací zvyklosti:
- nepřejídejme se, snažme se konzumovat namísto těžké, málo výživné a mastné stravy racionální a vyváženou stravu,
- opusťme těžké večeře a alespoň čtyři hodiny před spaním nejezme žádné těžké jídlo,
- zanechme mlsání mezi hlavními jídly,
- konzumujme dostatek tekutin (denně asi 2 l),
- hlídejme si nadváhu.
Kromě změny stravovacích návyků je důležitý i odpočinek:
zkusme ulehnout vždy v pravidelnou dobu,
nepospíchejme ráno se vstáváním, nechme tělu dostatek času na rozběhnutí,
nejenom ve dne, ale i v noci bychom měli být v dobře vyvětrané místnosti.
Neméně důležitá je i tělesná aktivita:
denně věnujme alespoň 20 minut cvičení,
ranní sprcha zakončená studenou, nebo alespoň vlažnou vodou nám rozproudí krev,
pohybujme se co nejvíce pěšky, pokud máme sedavé zaměstnání, občas se projděme.
Zkusme omezit zlozvyky jako je kouření, požívání většího množství alkoholických nápojů, kávy, ponocování při televizi.
 Kromě toho se snažme obohatit stravu zvýšeným přívodem doplňků racionální výživy. Velice vhodný je Coenzym Q10, doporučuje se užívat 10-30 mg denně spolu s antioxidanty. Denní dávka vitaminu C může být 1000 mg. Pro starší lidi a pro podnikatele bych doporučil ženšeň, a B komplex. Také lecitin má uspokojující vlastnosti, zlepšuje prokrvení a trávení, obnovuje energii a u citlivých osob zmírňuje vlivy počasí na organizmus. Při prevenci únavy je vynikající i mateří kašička. Posiluje imunitní systém, zvyšuje odolnost proti stresu a zlepšuje celkový metabolizmus.
GERIAVIT
Magnesium (Magnosolv)
High Strength Omega 3 Fish Oils ( Helps maintain a healthy heart and circulation )
a další možnosti:

Více také v článku o Meteorosenzitivitě zde.

Tagy: #Racionální výživa Psychosomatická medicina Únava z počasí  Meteorosensitivita Spánek a jeho poruchy


Oblíbené příspěvky

RUBRIKY A MENU ŠTÍTKY

Afektivní neurověda Afty Alergie Alternativní medicina Alzheimerova choroba Americké zdravotnictví Anatomie Anglie Ateroskleróza Biochemie Bioklimatologie Blogger Blogy Bolest Bolesti nohou Bršlice kozí noha Aegopodium podagraria L. Bylinky Bylinky a spánek cervicocraniální syndrom Cestování Cestovní medicina Citový mozek Civilizační nemoci Dehydratace Demence Dengue Deprese Deprivanti a deprivantství Dětská obezita Dětské lékařství Diabetes mellitus Diferenciální diagnostika Divizna velkokvětá Dna EKG Elizabeth Blackwell Emergency emoce Epidemiologie Erythema migrans Etnika Facebook Febrilní křeče Fotografie Freud Frustrace Fysiologie Fytoterapie G+ Gastroenterologie Gaudeamus igitur GDX Access Glaukom Google Hemagel Hepatologie Historie Horečka Humor v medicíně Hyperkinetická porucha Hyperplasie prostaty Hyperpyrexie Hypertensní choroba Hypertenze Chirurgie Cholera Cholesterol Chronický únavový syndrom Chřipka Imunita Infekční koutky Infekční nemoci Instinkty Interna a kardiologie Ischemická choroba Jízda na kole Kašel Klysma neboli klystýr Kráťa Kuchyně Laboratorní diagnostika Léčivé rostliny Ledviny Léky nové generace Lymeská Borelióza Lymeská Borrelióza M.Parkinsoni Marek Slabý Max Kašparů Medicina Meduňka Metabolický syndrom Meteorosenzitivita MIKROBIOLOGIE Mikrobiom Mikroorganismy moderní medicina Mozek Mozek a drogy MUDr. Jan Hnízdil MUDr. Plzák Munchhausenův syndrom Nefrologie Nemoc z líbání Nemoci dospívání Nemoci prostaty Nemoci štítné žlázy Nemocný vypráví Neuroanatomie a neurofysiologie bolesti Neurologie Nobelovy ceny Novinky a zajímavosti Objevy Očkování Oční (ophthalmologie) Oldřich Vinař ORL Osobnost lékaře Osobnostní patologie Ostatní Ostropestřec mariánský Paliativní medicina Patologie Placebo efekt Počítače a diagnostika Porodnictví a gynekologie Porucha metabolismu Pozitivní myšlení Preexisting condition Premenstruační syndrom Prevence Prezident Prof. Koukolík prof. Matějček Prof. MUDr. Pavel Pafko Prof. Pafko Propedeutika Prostata Přetížení organizmu Psychiatrie a psychologie Psychoaktivní látky psychoanalýza Psychopatie Psychosomatická medicina Ptáci pudy Racionální výživa Radkin Honzák Rakovina prostaty (caP) Rychlá pomoc Sanitka Sanitka Mercedes veteran Serenoa repens Sociální sítě Spánek a jeho poruchy Speciální pedagogika Sport Sportovní lékařství Stáří Steatóza jater Stomatologie strach stres Svědomí Školní lékař Školní zdravotní služba Štěstí Tonometry TOPLekar.cz Toxiny Transplantace Třezalka United Kingdom Urologie USA Úvod úzkost Velocipedy Vilcacora Virosa Vlídné slovo Vtipné a pozitivní Zácpa Obstipatio Zahrady Závislost Zdraví Zdravotní pojištění Ze života lékařů Ze života sestřiček Zima Židovské Životospráva a dlouhý život

Vybraný příspěvek

Jakmile člověk přijde do ticha, tak se svědomí začíná probouzet. Ono v člověku je. My nemůžeme říct, že by ho někdo neměl, ale my ho musíme stále uspávat, aby nám dalo pokoj, aby nás to svědomí netížilo.

Cestujeme Lidé jsou neustále zahaleni hlukem. Stále musí být nějaký zvuk. Přijdu domů, pustím televizi – zvuk. Jdu mezi lidi, tam se ml...