QT interval duration and increased mortality risk

QTc přispívá nezávisle na kardiovaskulární riziko
QT interval duration and increased mortality risk

Při infarktu myokardu, srdeční frekvenci nastavit QT interval (QTc), elektrokardiografický indikátor sympatické rovnováhy, je prognostický o přežití.
Metody a výsledky.
   28-leté sledování, vztah mezi QTc a ze všech příčin, kardiovaskulární, a ischemické choroby srdeční byl studován v populaci zjevně 3091 zdravé holandské státní zaměstnance a jejich manželé ve věku 40 až 65 roky, kteří se podíleli na lékařském vyšetření v r. 1953 až 1954.
Střední (QTc, 420 -440 ms) a rozsáhlé (QTc, více než 440 ms), prodloužení QTc výrazně předpovídají celkové úmrtnosti během prvních 15 let mezi muži (upravený příslušná relativní riziko [RR], 1,5 a 1,7) a mezi ženami (RR, 1.7 a 1.6). U mužů, kardiovaskulární (RR, 1.6 a 1,8) a ischemická choroba srdeční (RR, 1.8 a 2.1),
   U žen může být sdružením být způsobeno kardiovaskulární a ischemickou chorobou srdeční úmrtí. RR prosubpopulace bez jakékoliv známky onemocnění srdce na počátku jsou podobné. Stejný vývoj je pozorován u QTc po lehké cvičení, i když v tato situace velmi sdružení nejsou statisticky významné, pravděpodobně proto, že jsou menší čísla v prodloužení QTc kategorií.
  ZÁVĚRY. Naše výsledky naznačují, že QTc přispívá nezávisle na kardiovaskulární riziko. Je-li autonomní nerovnováha je důležitým mechanismem, můžeme předpokládat, že změny životního stylu (např. s ohledem na fyzické aktivity a kouření), může mít preventivní dopad.

Oblíbené příspěvky

MENU:

Životospráva a dlouhý život Psychiatrie a psychologie Civilizační nemoci Ostatní Prevence Spánek a jeho poruchy Humor v medicíně Novinky a zajímavosti Psychosomatická medicina Stáří Medicina Diferenciální diagnostika moderní medicina Léčivé rostliny Patologie Pozitivní myšlení Racionální výživa Úvod Cestování Demence Infekční nemoci Jízda na kole Nemocný vypráví Osobnostní patologie Sociální sítě Vtipné a pozitivní Ze života lékařů Alzheimerova choroba Bolest Dětské lékařství Fotografie Historie Interna a kardiologie MIKROBIOLOGIE Metabolický syndrom Oční (ophthalmologie) Velocipedy Ateroskleróza Bylinky Gastroenterologie MUDr. Jan Hnízdil Nemoci prostaty Prostata Zdraví strach Americké zdravotnictví Bylinky a spánek Cestovní medicina Dehydratace Deprese Deprivanti a deprivantství Frustrace Hypertensní choroba Imunita Laboratorní diagnostika Ledviny Lymeská Borelióza Meteorosenzitivita Neuroanatomie a neurofysiologie bolesti Neurologie ORL Osobnost lékaře Prof. Koukolík Přetížení organizmu Rakovina prostaty (caP) Stomatologie Urologie Virosa Zdravotní pojištění emoce úzkost Afty Alternativní medicina Anatomie Anglie Chřipka Diabetes mellitus Dna Dětská obezita Febrilní křeče Glaukom Hepatologie Hyperpyrexie Ischemická choroba Kráťa Mikroorganismy Mozek Mozek a drogy Nefrologie Psychoaktivní látky Sanitka Steatóza jater United Kingdom Ze života sestřiček Zácpa Obstipatio Závislost stres Afektivní neurověda Alergie Biochemie Bioklimatologie Blogger Blogy Bolesti nohou Bršlice kozí noha Aegopodium podagraria L. Chirurgie Cholera Cholesterol Citový mozek Dengue Divizna velkokvětá EKG Elizabeth Blackwell Emergency Epidemiologie Erythema migrans Etnika Facebook Freud Fysiologie Fytoterapie G+ GDX Access Gaudeamus igitur Google Hemagel Horečka Hyperkinetická porucha Hyperplasie prostaty Hypertenze Infekční koutky Instinkty Kašel Klysma neboli klystýr Kuchyně Lymeská Borrelióza Léky nové generace M.Parkinsoni MUDr. Plzák Marek Slabý Max Kašparů Meduňka Mikrobiom Munchhausenův syndrom Nemoc z líbání Nemoci dospívání Nemoci štítné žlázy Nobelovy ceny Objevy Oldřich Vinař Ostropestřec mariánský Očkování Paliativní medicina Placebo efekt Porodnictví a gynekologie Porucha metabolismu Počítače a diagnostika Preexisting condition Premenstruační syndrom Prof. MUDr. Pavel Pafko Prof. Pafko Propedeutika Psychopatie Ptáci Radkin Honzák Rychlá pomoc Sanitka Mercedes veteran Serenoa repens Speciální pedagogika Sport Sportovní lékařství Svědomí TOPLekar.cz Tonometry Toxiny Transplantace Třezalka USA Vilcacora Vlídné slovo Zahrady Zima cervicocraniální syndrom prof. Matějček psychoanalýza pudy Školní lékař Školní zdravotní služba Štěstí Židovské

Vybraný příspěvek

Jakmile člověk přijde do ticha, tak se svědomí začíná probouzet. Ono v člověku je. My nemůžeme říct, že by ho někdo neměl, ale my ho musíme stále uspávat, aby nám dalo pokoj, aby nás to svědomí netížilo.

Cestujeme Lidé jsou neustále zahaleni hlukem. Stále musí být nějaký zvuk. Přijdu domů, pustím televizi – zvuk. Jdu mezi lidi, tam se ml...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...