Alkoholismus je nemoc poškozuje integritu osobnosti

Pořádně zapařit a bez návyku pouze kvartálně

Amy Winehouse se upila k smrti hledala klid v alkoholu
Zahráváme si
...lidský organismus překonává únavu pomocí berliček. Stimulace, dopingu. Cokoliv co změní nebo tlumí či excituje náladu nebo vůbec nějak mění...
A frustrovanému člověku je ostatně jedno jak mu bude, hlavně, že ošidí únavu, starosti, problémy nebo depku, stres a pod.
Závislost.
Alkoholismus je nemoc. Těžce poškozuje integritu osobnosti. Alkoholikova touha po alkoholu může být stejně silná, jako žízeň nebo hlad. Alkoholik musí pít, navzdory tomu, že ohrožuje sebe, vlastní rodinu i společnost. Podle statistiky z března 2010, sestavené MUDr. Csémyim, je v ČR zhruba 550 000 občanů (oprávněných voličů) závislých na alkoholu. Konflikt se společností tedy nemá ten, kdo pije, ale ten, kdo pít odmítá. Alkoholik, na rozdíl od abstinenta, snadno najde společenský vzor.

V počátcích pití vyvolává alkohol stav spokojeného a sdílného rozpoložení mysli. Projevuje se to veselým výrazem v obličeji, svítivýma očima, živou mimikou, výřečností, bonmoty a vtipy, které však připadají vtipné především alkoholikovi samotnému. Je rozpustilý, bezstarostný, žoviální, dostavuje se u něj zvýšený pocit sebevědomí, dojem, že snadno překoná všechny životní těžkosti a krize. Právě tento stav je nejsilnějším popudem, proč sahá po alkoholu. Považuje ho za společníka ve štěstí a útěchu v neštěstí.

V další fázi se alkoholik stává nekritickým, netaktním, začíná křičet, zpívat, nedbá na své okolí. Jeho jednání je impulzivní, nedomýšlí důsledky svých činů, nepřiměřeně riskuje.Je arogantní, mstivý a lstivý. Obklopuje se snadno manipulovatelnými slabochy, se sklony k alkoholizmu, vzhlížejícími k dominantnímu alkoholikovi. Ztrácí schopnost naslouchat druhým, neumí kontrolovat svoje chování, emoce, jeho obličej rudne, pohyby jsou neuspořádané, při chůzi vrávorá, vidí dvojitě.

V konečné fázi obličej bledne, mimika je vyhaslá, tupá, pohyb těžkopádný. K dosažení opilosti potřebuje větší dávku. Opíjí se „do němoty“. Pije při nevhodné příležitosti. Pije několik dní v kuse. Pije od rána. Časté jsou přidružené závislosti na jiné psychoaktivní látky, především nikotin.

Ve velkém finále přichází debakl: Bez alkoholu to nejde. S alkoholem také ne. Kruh se uzavírá. Tady už pomůže jen psychiatr v protialkoholní léčebně nebo ambulantní středisko pro alkoholizmus a toxikomanii.
Co se děje mezi lidmi postavenými do čela země české?

MUDr Jan Hnízdil se ptá co tomu říká prim. Nešpor na blogu aktualne.cz

Oblíbené příspěvky

MENU:

Životospráva a dlouhý život Psychiatrie a psychologie Civilizační nemoci Ostatní Prevence Spánek a jeho poruchy Humor v medicíně Novinky a zajímavosti Psychosomatická medicina Stáří Medicina Diferenciální diagnostika moderní medicina Léčivé rostliny Patologie Pozitivní myšlení Racionální výživa Úvod Cestování Demence Infekční nemoci Jízda na kole Nemocný vypráví Osobnostní patologie Sociální sítě Vtipné a pozitivní Ze života lékařů Alzheimerova choroba Bolest Dětské lékařství Fotografie Historie Interna a kardiologie MIKROBIOLOGIE Metabolický syndrom Oční (ophthalmologie) Velocipedy Ateroskleróza Bylinky Gastroenterologie MUDr. Jan Hnízdil Nemoci prostaty Prostata Zdraví strach Americké zdravotnictví Bylinky a spánek Cestovní medicina Dehydratace Deprese Deprivanti a deprivantství Frustrace Hypertensní choroba Imunita Laboratorní diagnostika Ledviny Lymeská Borelióza Meteorosenzitivita Neuroanatomie a neurofysiologie bolesti Neurologie ORL Osobnost lékaře Prof. Koukolík Přetížení organizmu Rakovina prostaty (caP) Stomatologie Urologie Virosa Zdravotní pojištění emoce úzkost Afty Alternativní medicina Anatomie Anglie Chřipka Diabetes mellitus Dna Dětská obezita Febrilní křeče Glaukom Hepatologie Hyperpyrexie Ischemická choroba Kráťa Mikroorganismy Mozek Mozek a drogy Nefrologie Psychoaktivní látky Sanitka Steatóza jater United Kingdom Ze života sestřiček Zácpa Obstipatio Závislost stres Afektivní neurověda Alergie Biochemie Bioklimatologie Blogger Blogy Bolesti nohou Bršlice kozí noha Aegopodium podagraria L. Chirurgie Cholera Cholesterol Citový mozek Dengue Divizna velkokvětá EKG Elizabeth Blackwell Emergency Epidemiologie Erythema migrans Etnika Facebook Freud Fysiologie Fytoterapie G+ GDX Access Gaudeamus igitur Google Hemagel Horečka Hyperkinetická porucha Hyperplasie prostaty Hypertenze Infekční koutky Instinkty Kašel Klysma neboli klystýr Kuchyně Lymeská Borrelióza Léky nové generace M.Parkinsoni MUDr. Plzák Marek Slabý Max Kašparů Meduňka Mikrobiom Munchhausenův syndrom Nemoc z líbání Nemoci dospívání Nemoci štítné žlázy Nobelovy ceny Objevy Oldřich Vinař Ostropestřec mariánský Očkování Paliativní medicina Placebo efekt Porodnictví a gynekologie Porucha metabolismu Počítače a diagnostika Preexisting condition Premenstruační syndrom Prof. MUDr. Pavel Pafko Prof. Pafko Propedeutika Psychopatie Ptáci Radkin Honzák Rychlá pomoc Sanitka Mercedes veteran Serenoa repens Speciální pedagogika Sport Sportovní lékařství Svědomí TOPLekar.cz Tonometry Toxiny Transplantace Třezalka USA Vilcacora Vlídné slovo Zahrady Zima cervicocraniální syndrom prof. Matějček psychoanalýza pudy Školní lékař Školní zdravotní služba Štěstí Židovské

Vybraný příspěvek

Jakmile člověk přijde do ticha, tak se svědomí začíná probouzet. Ono v člověku je. My nemůžeme říct, že by ho někdo neměl, ale my ho musíme stále uspávat, aby nám dalo pokoj, aby nás to svědomí netížilo.

Cestujeme Lidé jsou neustále zahaleni hlukem. Stále musí být nějaký zvuk. Přijdu domů, pustím televizi – zvuk. Jdu mezi lidi, tam se ml...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...